Co warto zwiedzić w Europie?

Być może przyroda naszego kontynentu może się wydawać dla wielu nudna, przynajmniej jeżeli porównać Europę z Azją, to jednakże nie można powiedzieć, iż europejskie miasta są w jakiś sposób gorsze od takich miast, które są położone na innych kontynentach. Chociaż i z tą przyrodą wcale nie jest tak, iż na przykład europejskie góry są mniej atrakcyjne – są gusta i guściki. Warto jednak zastanowić się zatem co w istocie warto zobaczyć. Powinniśmy się przede wszystkim skupić na miastach. Na początek naturalnie Polska… Fantastycznym miejscem do zwiedzenia jest Kraków, Warszawa, lecz również chociażby Toruń.

Warto przejechać się w Tatry oraz morze. Generalnie w naszym kraju nie brakuje interesujących miejsc. Dla miłośników wyjazdów za granicę na pewno można polecić wycieczki last minute do Pragi. Trzeba otwarcie przyznać, iż Praga jest przepięknym miastem – wartym przynajmniej 3 dni zwiedzania. Warto jednak starać się pozostać w stolicy Czech dłużej, aby mieć okazję chłonąć atmosferę miasta. Jeśli wchodzą w grę krótsze podróże, ciekawym miejscem jest Czeski Krumlov. Pewnie niewielu ludzi kojarzy to miasteczko – naprawdę jedno z najbardziej klimatycznych miast w Europie.

Na większą uwagę zasługują także typowo niemieckie miasta. Czyli chociażby Berlin – zlokalizowany niedaleko polskiej granicy. Berlin to w tym momencie duża metropolia, w końcu jest stolicą RFN. Jednakże w porównaniu do na przykład Monachium, Berlin nie wygląda wcale na bardzo bogate miasto – przynajmniej jeżeli brać w rachubę niemieckie realia. Fantastycznym miejscem na wycieczkę jest także Amsterdam – w szczególności stolica Holandii powinna spodobać się młodym ludziom. Tego typu miast oraz miasteczek można wymieniać jeszcze wiele. To pokazuje, iż nie ma dużo bardziej zróżnicowanego kontynentu, niż Europa. To w 100% pewne.
źródło: www.creativehubgroup.pl, psiatv.pl, http://www.aofn.pl, firmaprzewozowagdansk.pl

Polecamy także inne wpisy: